grey email icon  Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.   grey phone icon 85 250 50 28, 86 738 68 68 Mindaugo g. 23A, Vilnius I-V 8:00-20:00
 
Mobile menu
Trečiadienis, 28 kovo 2018

Pulpito gygymas, odontologijaDanties nervas, kitaip - pulpa.
Pulpa tai gyvo danties struktūra. Kraujagyslių ir nervų raizginys, esantis danties viduje, pulpos kameroje. Pulpa dažniausiai yra vadinama "danties nervu", arba tiesiog "nervu".


Pulpitas, kitaip - nervo uždegimas.
Pulpitas – medicininis ligos pavadinimas. Dažniausia tai yra negydyto gilaus ėduonies komplikacija, bet būna ir kitu priežasčių kaip mechaninis, terminis arba cheminis danties pažeidimas. Pulpito pagrindinis simptomas yra skausmas, reiškiasi įvairiose situacijose ir skirtingu intensyvumu. Jei skausmas atsiranda kai mes valgome/geriame šaltą ar saldų maistą, arba savaime periodiškai –turime pradinę uždegimo stadiją. Jei skausmas yra nuolatinis (sukandant dantis, valgant, paūmėja atsigulus dažniausia prasideda vakare arba naktį) labai dažnai kartojantis, mes susiduriame su pažengusiu pulpos uždegimu, taip pat vadinamu - negrįžtamu. Pulpitą gali lydėti bendras negalavimas, karščiavimas, galvos arba gerklės skausmas .