Kokios yra ėduonies pasekmės?

Kokios yra ėduonies pasekmės?

Išsiplėtusi ėduonis dažnai baigiasi dantų kanalų gydymu. Bakterijos migruoja vis giliau į dentiną ir pagaliau patenka į danties kamerą. Tada jau nėra jokių abejonių, kad darosi kažkas negerai - atsiranda skausmas.. 

Dantis tampa jautrus terminiams (karštas arba šaltas maistas) ir mechaniniams (spaudimas ant danties, kramtymo metu) dirgikliams, arba atsiranda savaimis skausmas. Jeigu pasiseks ir ėduonies ertmė vis dar bus atskirta nuo pulpos sveiku dentino sluoksniu, yra tikimybė, kad pasiseks dantį išsaugoti gyvą. Tačiau jei mes atidedam vizitą pas daktarą, bakterijos pateks į pulpą ir sukels „nervo uždegimą" (pulpitas) ir tas procesas bus nebegrišdamas. Teks pašalinti pulpą, visuotiniai žinoma kaip danties šaknų kanalu gydymas (Moze: visuotinai žinoma kaip danties šaknų kanalų gydymo procedūra?).


Odontologas po vietinės nejautros, pašalina nervą, toliau jis turi išvalyti danties kanalus, užpildyti juos plombavimo medžiaga ir uždėti plombą. Krūminių dantų atveju po endodontinio gydymo rekomenduojamas danties protezavimas.
Šio gydymo dėka galima išlaikyti dantį, bet jis tampa negyvas, todėl gali lengvai lūžti arba trupėti. 

  • Prenumeruok ir laimėk

    Informacija