Ką vertėtų žinoti apie dantų balinimą

Ką vertėtų žinoti apie dantų balinimą

Dantų balinimas tai yra cheminis procesas, kuriuo metu panaikinami dantų nudažymai arba dėmės. Po procedūros dantys tampa šviesesni, skaidresnis emalis.

Galimi du pagrindiniai balinimo aktyvių ingredientų tipai: vandenilio peroksidas (siekiant suteikti tvirtą ir greitą balinimo poveikį) ir karbamido peroksidas (balina lėčiau, bet švelniau).
Po balinimo medžiagos aplikacijos ant danties, medžiaga išsikaido į vandenį ir deguonies jonus. Pastarieji prasiskverbia pro emalį į dentiną ir efektyviai suskaldo ilgas grandines, įtakojančias spalva daleles (chromatoforus), jos tampa trumpos ir bespalvės. Po to trumpos dalelės natūraliu būdu (seilės dėka) yra išplaunamos iš danties struktūros. Balinimo intensyvumas yra proporcingas deguonies jonų kiekiui aplikacijos metu ir ekspozicijos laikui.
Rekomendacijos po balinimo:

Vadovaukitės savo odontologo nurodymais.
Jeigu esate rūkalius - nerūkykite 48 valandas.
Venkite spalvoto maisto (raudonas padažas, burokėliai, mėlynės ir tt) ir gėrimų (kava, arbata, vynas ir tt).
Gali atsirasti lengvas jautrumas karštam arba šaltam maistui. Tai paprastai praeina po kelių dienų. Jei jautrumas yra labai stiprus, arba nepraeina, kreipkitės į savo odontologą.
Jeigu jaučiamas dantenų jautrumas, dantų valymo metu stenkites neprisiliesti šepetėliu sudirgintų vietų.
 

Svarbu:
Tikrają spalvą po balinimo galėsite stebėti praėjus keletą valandų po procedūros, kai danties emalio struktūra atsistatys po dehidratacijos.
Ilgalaikiai rezultatai gali skirtis nuo paciento pacientui. Tai gali priklausyti nuo pirminio jūsų dantų atspalvio ir žalingų įpročių, tokių kaip rūkymas ar spalvotų gėrimų vartojimas (raudonojo vyno, kavos, arbatos ir tt.)
Negyvi dantis, plombos ir dantys po estetinio plombavimo, savo spalvą gali keisti skirtingai nuo gyvų dantų. Dantų laminatai, karūnėles su keramikine apdaila išvis savo spalvos nekeis. Taigi reikia žinoti, kad po dantų balinimo procedūros gali prireikti keisti plombas ar protezus estetinėje zonoje.
Ar dantų balinimo procedūrą reikia kartoti? Taip. Deja, nėra įmanoma išbalinti dantis visam laikui. Verta naudoti pagalbines priemones, norint išsaugoti dantų spalvą.. 

  • Prenumeruok ir laimėk

    Informacija