grey email icon  Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.   grey phone icon 85 250 50 28, 86 738 68 68 Mindaugo g. 23A, Vilnius I-V 8:00-20:00
 
Mobile menu
Trečiadienis, 28 kovo 2018

EduonisBakterijos esančios mūsų burnoje metabolizmo metu išardo cukrų, ko pasėkoje atsiranda rūgštys (pvz. acto, citrinų, pieno, skruzdžių, sviesto), kurios sumažina natūralią burnos ertmės pH.


Jau 10 minučių po užkandžiavimo produktais turtingais angliavandeniais, pH nukrenta iki maždaug iki 5.0 (idealus burnos pH – daugiau nei 7. O tai reiškia, kad šarminių medžiagų turėtų būti šiek tiek daugiau nei rūgštinių). Tuo metu prasideda dantų emalio demineralizacija, tai yra tirpinimas ir išplovimas kalcio jonų iš emalio. Po tam tikro laiko emalis tampa labiau porėtas​, o jos paviršiuje atsiranda pirmas ėduonies ženklas : matinė, baltos spalvos dėmelė, kuri gali tamsėti nuo dažiklių, kurie yra maiste. Tame etape procesą galima sustabdyti, o gydymas nereikalauja griežimo. Praleidus tinkama momentą konservatyviajam gydymui, bakterijos prasiskverbia pro emalį į vidinį danties sluoksnį ir greitai jį suardo. Taip atsiranda ertmė dantyje kuri vadinamą dantų ėduonis.